Wynagrodzenie w CNC – sprawdź, na jakim stanowisku zarobisz najwięcej

Zastosowanie układów sterowania numerycznego (Computerized Numerical Control) umożliwia efektywną obróbkę metali i tworzyw sztucznych. Systemy CNC są wykorzystywane w produkcji. W 2017 r. przeciętne zarobki specjalistów z tego obszaru zależały od stanowiska. Najwięcej zarabiali konstruktorzy - co czwarty doświadczony konstruktor CAD zarabiał ponad 6500 zł brutto.

Praca dla specjalistów z wykształceniem technicznym

Absolwenci uczelni technicznych mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia – mimo krótkiego, maksymalnie trzyletniego stażu pracy. Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl.  

Po jakich studiach zarabiamy najlepiej? Raport zarobki.pracuj.pl

W 2017 r. najlepiej zarabiały osoby, które ukończyły studia na kierunkach: informatyka – 5250 zł brutto oraz informatyka i ekonometria - 4600 zł brutto. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie absolwenta automatyki i robotyki - uzyskiwane w pierwszych trzech latach pracy - wynosiło 4700 zł brutto. Ukończenie kierunku: mechanika i budowa maszyn gwarantowało pensję w wysokości 4300 zł brutto.    

Praca z wykorzystaniem systemów CNC – zarobki

Zarobki osób specjalizujących się w układach sterowania numerycznego zależały głównie od stanowiska. Objęcie posady - w przypadku której niezbędna jest wyspecjalizowana wiedza techniczna - najczęściej wiąże się z koniecznością ukończenia studiów i zdobyciem tytułu inżyniera lub magistra inżyniera. Przykładowe stanowiska i zarobki w przedsiębiorstwach produkcyjnych, które wykorzystują technologię CNC to:  

  • Operator prasy krawędziowej CNC – 3800 zł brutto

Odsetek pracowników uzyskujących comiesięczne premie: 39%

Benefity:

- świadczenia socjalne (26%)

- ubezpieczenie na życie (23%)

  • Frezer CNC – 3900 zł brutto

Odsetek pracowników uzyskujących comiesięczne premie: 40%

Benefity:

- świadczenia socjalne (25%)

- ubezpieczenie na życie (14%)

  • Tokarz CNC – 4000 zł brutto

Odsetek pracowników uzyskujących comiesięczne premie: 44%

Benefity:

- ubezpieczenie na życie (16%)

- świadczenia socjalne (16%)

  • Technolog programista CNC – 5100 zł brutto

Odsetek pracowników uzyskujących comiesięczne premie: 28%

Benefity:

- świadczenia socjalne (26%)

- ubezpieczenie na życie (15%)

Zarobki pracowników produkcyjnych oraz inżynierów zajmujących się układami sterowania numerycznego zależały nie tylko od objętej posady. Z danych serwisu zarobki.pracuj.pl wynika, że duże znaczenie miały również aspekty, takie jak: wielkość i lokalizacja firmy.

https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska