8 zawodów, gdzie zarobisz powyżej 5000 zł miesięcznie

Wysokość wynagrodzenia zależy m.in. od stanowiska. Wśród dobrze zarabiających pracowników znajdują się np. specjaliści ds. kadr i płac, kierowcy samochodów ciężarowych oraz inżynierowie budowy dróg i architekci.

O poziomie zarobków decyduje nie tylko zawód. Liczą się także inne aspekty, takie jak lokalizacja firmy. Zarobki informatyków w Warszawie są znacznie wyższe niż np. w Opolu.

https://zarobki.pracuj.pl/zarobki-w-wiekszych-miastach   

Wybór profesji odpowiadającej Twoim predyspozycjom pozwala czerpać satysfakcję z pracy. Podejmując decyzję, warto zwracać uwagę także na inne czynniki motywacyjne, np. wynagrodzenie. Przykładowe stanowiska, na których zarobisz więcej niż 5000 zł na rękę to:  

  • Kadrowy/kadrowa

Mediana wynagrodzeń na stanowisku specjalista ds. kadr i płac w 2017 r. wynosiła 5200 zł brutto. To oznacza, że połowa zatrudnionych uzyskiwała niższe, a połowa – wyższe zarobki. Asystenci zarabiali co miesiąc przeciętnie 3300 zł brutto.   

  • Inżynier budowy dróg

Przeciętne zarobki inżyniera budowy dróg to 5300 zł brutto. Dodatkowo pracownicy otrzymywali korzyści pozapłacowe, m.in. dostęp do prywatnej opieki medycznej (62%), służbowy telefon do celów prywatnych (47%), ubezpieczenie na życie (44%) oraz dofinansowanie zajęć sportowych (40%).  

Popularne świadczenia pozapłacowe dla pracowników

  • Architekt

Inny przedstawiciel branży budowlanej, który w 2017 r. zarabiał miesięcznie więcej niż 5000 zł brutto, to architekt – główny projektant. Osoby na tym stanowisku uzyskiwały przeciętne wynagrodzenie w wysokości 7600 zł. Przykładowe benefity, jakie otrzymywały, to służbowy telefon do celów prywatnych (32%) oraz prywatna opieka medyczna (23%).

  • Starszy grafik komputerowy

Miejsca pracy graphic designera to najczęściej agencje reklamowe lub działy projektowe dużych firm. W 2017 r. przeciętne zarobki na tym stanowisku wynosiły 6800 zł brutto.  

  • Specjalista ds. szkoleń

Organizacja i prowadzenie szkoleń w odpowiedzi na potrzeby konkretnej firmy – to kluczowe zadanie trenera-szkoleniowca. Mediana płac na tym stanowisku wynosiła 5300 zł brutto.

  • Spedytor

Branża, w której działa spedytor, to transport i logistyka. Osoba zajmująca to stanowisko odpowiada m.in. za przygotowanie transportu, stworzenie instrukcji dla przewoźnika oraz organizowanie odprawy celnej. Przeciętne zarobki w 2017 r. wynosiły 5300 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie spedytorów bardzo często uzależnione jest od wypracowanego obrotu - w dobrych miesiącach wynosi ponad 10 000 zł brutto.   

  • Specjalista SEO

SEO jest optymalizacją stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Specjalista z tego zakresu realizuje strategię, współpracuje z redaktorami, a także analizuje i raportuje wyniki. Mediana płac na stanowisku specjalisty to 5400 zł brutto. Dobrzy specjaliści ds. SEO, z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, mogą zarobić miesięcznie ponad 9000 zł brutto.

  • Kierowca kat. C + E

Przeciętne miesięczne zarobki kierowcy samochodu ciężarowego w 2017 r. to 6200 zł brutto. 36% osób na tym stanowisku regularnie otrzymywało premie.

Jak zostać kierowcą tira?

Uzyskiwanie atrakcyjnych zarobków najczęściej jest związane z koniecznością zdobycia uprawnień i podnoszenia kwalifikacji. Rozwijaj się, jeśli chcesz awansować i zarabiać coraz więcej.