Artykuły w kategorii Zarobki i prawo pracy, strona 14 - zarobki.pracuj.pl

Zarobki i prawo pracy

 • 22.05.2017

  Stawka nocna w pracy – ile wynosi?

  Za pracę wykonywaną w porze nocnej (między godz. 21 a 7) przysługuje dodatek lub ryczałt. Wynagrodzenie dodatkowo wzrasta w przypadku godzin nadliczbowych.  

 • 22.05.2017

  Podatki umowa-zlecenie

  Umowa-zlecenie gwarantuje pracownikowi minimalną stawkę godzinową, która wynosi 14,70 zł. brutto. Sprawdź, jakie składki oraz podatki wiążą się z zatrudnieniem na podstawie umowy-zlecenia i jaką kwotę otrzymasz „na rękę”.

 • 16.05.2017

  Dodatek nocny – jak liczyć?

  Pracownik, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, wykonuje swoje obowiązki w ramach określonego czasu pracy. Godziny, które wykraczają poza normę czasu pracy, uznaje się za nadliczbowe. Przysługuje za nie wynagrodzenie i dodatek – wyższy w przypadku nadgodzin w porze nocnej.  

 • 16.05.2017

  Wynagrodzenie chorobowe w ciąży – ABC

  Ciąża może uniemożliwiać wypełnianie obowiązków zawodowych. W czasie  niezdolności do pracy otrzymujemy najpierw wynagrodzenie chorobowe, a później zasiłek chorobowy.

 • 20.04.2017

  Wynagrodzenie brutto w Polsce – od czego zależy?

  Pensja pracownika to nie tylko pieniądze, które trafiają do portfela. Wynagrodzenie to także ta część wypłaty, która jest przeznaczana na obsługę świadczeń publicznych, fundusze, inwestycje, utrzymanie administracji i służb mundurowych. Jak duża jest ta część?

 • 19.04.2017

  Urlop na żądanie – wszystko co powinieneś wiedzieć

  Zepsuty samochód, nagła awaria sieci kanalizacyjnej – to może przytrafić się każdemu. Zatrudnienie na umowę o pracę i nabycie praw urlopowych sprawiają, że możemy wtedy skorzystać z urlopu na żądanie. Kiedy i na jakich zasadach przysługuje?

 • 19.04.2017

  Co Ci się należy za godziny nadliczbowe?

  Ustalając grafik, pracodawca musi brać pod uwagę obowiązujące normy czasu pracy. Dodatkowe godziny, które poświęcasz na wykonywanie obowiązków zawodowych, określane są jako nadliczbowe. Sprawdź, co możesz za nie otrzymać!

 • 11.03.2014

  Benefit czy podwyżka? Co wybieracie?

  Szkolenie zawodowe, karnet na basen, elastyczny grafik, dofinansowanie do żłobka, bilety na koncerty, darmowe obiady. Pomysłów na dopieszczenie pracowników może być mnóstwo.