Artykuły w kategorii Porady zarobkowe - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 17.04.2018

  5 argumentów przy negocjacji podwyżki

  Odniosłeś spektakularny sukces zawodowy? Wydłuży się lista Twoich obowiązków? Być może to dobry moment, by ubiegać się o podwyżkę. Jeżeli chcesz osiągnąć cel - nie pogarszając relacji z pracodawcą - powołuj się na konkretne argumenty

 • 07.03.2018

  Stawka godzinowa na umowie-zleceniu w 2018 roku

  Osoby zatrudnione na podstawie umowy-zlecenia mają prawo do minimalnej stawki godzinowej. Jej wysokość zależy od tego, ile wynosi najniższe wynagrodzenie za pracę. W 2018 r. kwota, jaką powinien otrzymać pracownik etatowy, to 2100 zł brutto miesięcznie, a zleceniobiorca – 13,7 zł brutto za godzinę.

 • 06.03.2018

  Wypłata wynagrodzenia – w jakiej formie?

  Domyślna forma wypłaty pensji to wręczenie pracownikowi gotówki. Wysyłanie pieniędzy przelewem lub przekazem pocztowym jest dopuszczalne, ale wymaga pisemnej zgody zatrudnionego. Pracodawca nie może dowolnie decydować o tym, w jaki sposób przekaże wynagrodzenie.

 • 05.03.2018

  Uprawnienia pracownika-ojca

  Pracownicy będący rodzicami cieszą się szczególnymi przywilejami. Mogą korzystać m.in. z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego. Mężczyznom przysługuje dodatkowo urlop ojcowski.  

 • 04.03.2018

  Jak obliczyć wynagrodzenie?

  Wyliczenie pensji pracownika to obowiązek, który spoczywa na pracodawcy. Wynagrodzenie może wahać się w zależności od tego, czy np. pracowaliśmy w godzinach nadliczbowych lub chorowaliśmy.

 • 02.03.2018

  Waloryzacja płac – na czym polega?

  Wysoki wskaźnik inflacji oraz inne czynniki wpływające na gospodarkę sprawiają, że niezbędne jest dostosowanie poziomu wynagrodzeń do kosztów życia. Takie działanie to waloryzacja płac.  

 • 02.03.2018

  6 form wynagradzania pracowników

  Wynagrodzenie to nie tylko prawo pracownika, ale również jeden z czynników motywacyjnych. Wysokość płacy w pewnym stopniu wpływa na poziom satysfakcji z pracy. Wybór właściwego systemu wynagradzania i premiowania zwiększa zaangażowanie i poprawia efektywność.

 • 01.03.2018

  8 najbardziej stresujących sytuacji w pracy

  Wystąpienie publiczne lub rozmowa na temat podwyżki – to przykładowe trudne sytuacje, które mogą nas spotkać w życiu zawodowym. Warto nauczyć się panować nad stresem. Ważne jest też rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak asertywność.

 • 30.01.2018

  Kto ma szansę zarobić więcej?

  Badania nie pozostawiają wątpliwości - więcej zarabiają ci, którzy … regularnie proszą o podwyżkę. Dane te pewnie nie są specjalnie odkrywcze, ale dają do myślenia.

 • 03.01.2018

  Czym jest polityka płacowa firmy?

  Prowadzenie przemyślanej polityki płacowej może przyczynić się do realizacji celów przedsiębiorstwa. Oferowanie atrakcyjnych warunków finansowych - w odniesieniu do poszczególnych stanowisk - umożliwia pozyskanie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Zwiększa również ich motywację do pracy.