Artykuły w kategorii Porady zarobkowe - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 03.09.2018

  Jaką część pensji oddajemy państwu?

  Składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych mogą stanowić nawet ok. 30% wynagrodzenia brutto. Wysokość potrącanych kwot zależy głównie od podstawy zatrudnienia.

 • 03.09.2018

  Co składa się na płacę brutto?

  Wynagrodzenie brutto to płaca zasadnicza oraz dodatki obligatoryjne i fakultatywne przed odliczeniem składek ZUS i zaliczki na podatek dochodowy. Wysokość potrąceń różni się w zależności od rodzaju umowy w sprawie pracy.

 • 01.09.2018

  10 nawyków, które poprawią Twoje samopoczucie w pracy

  Ciągłe narzekanie, zazdrość z powodu sukcesów kolegów, odkładanie postanowień na później – to tylko przykłady, w jaki sposób traci się energię i chęć do pracy. Taka postawa wpływa negatywnie nie tylko na Ciebie, ale również na osoby, które Cię otaczają. Warto okazywać życzliwość i uczyć się asertywności oraz systematyczności. Jeśli będziesz wyznaczał sobie realne cele, poczujesz się znacznie lepiej.

 • 01.09.2018

  8 powodów, dlaczego warto podjąć pracę na studiach

  Chcesz nauczyć się samodzielności i zarządzania sobą w czasie? Zastanawiasz się, w jaki sposób rozwijać umiejętności cenione przez pracodawców? Podejmij pracę zarobkową w trakcie studiów. Wiele zyskasz, nawet jeśli zadania nie będą związane z kierunkiem, który wybrałeś.

 • 29.08.2018

  Czym zajmuje się projektant konstrukcji?

  Projektant konstrukcji opracowuje projekty budynków i mostów, dokonuje obliczeń i analizuje rozwiązania techniczne. W 2017 r. statystycznie co drugi projektant zarabiał 7200 zł brutto.  

 • 20.08.2018

  Jaka praca po studiach BHP?

  Kontrolowanie warunków BHP w zakładach pracy, prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz dokonywanie oceny ryzyka zawodowego – to przykładowe zadania, jakie wykonuje absolwent kierunku studiów: bezpieczeństwo i higiena pracy. Jeśli jesteś skrupulatny, potrafisz działać w stresie i stale aktualizujesz wiedzę, możesz pracować jako ekspert ds. BHP.   

 • 16.08.2018

  Automatyka i robotyka. 7 predyspozycji do wykonywania zawodu

  Potrafisz myśleć logicznie i fascynujesz się zagadnieniami technicznymi? Czujesz głód wiedzy, chcesz się rozwijać i poznawać nowe zagadnienia? Jeśli tak, automatyka i robotyka może być dziedziną, w której będziesz się realizować zawodowo.  

 • 13.08.2018

  Czym zajmuje się specjalista ds. ofertowania?

  Praca specjalisty ds. ofertowania polega głównie na przygotowywaniu i wysyłaniu ofert do klientów lub na analizie propozycji przedstawionych przez kontrahentów i podwykonawców. Od kandydatów na to stanowisko oczekuje się wykształcenia technicznego, komunikatywności oraz zdolności logicznego myślenia.

 • 08.08.2018

  7 prac dla introwertyków

  Unikanie publicznych wystąpień, niechęć do codziennej komunikacji i złe samopoczucie na skutek dużego natężenia kontaktów społecznych – to wszystko dowodzi, że praca w samotności może okazać się korzystniejszym wyborem. O zadowoleniu z życia zawodowego często decydują predyspozycje, temperament i cechy osobowości.