Artykuły w kategorii Porady zarobkowe - zarobki.pracuj.pl

Porady zarobkowe

 • 13.04.2019

  Praca w tym zawodzie to marzenie – przegląd dobrze płatnych profesji

  Lekarze, specjaliści ds. IT, farmaceuci, finansiści – to najlepiej opłacani pracownicy. Zarobki zależą jednak nie tylko od branży. Aby uzyskiwać satysfakcjonujące wynagrodzenie, warto wybrać zawód w zgodzie z własnymi oczekiwaniami i predyspozycjami. Robiąc to, co lubisz, zyskujesz większą motywację do rozwoju i osiągania kolejnych szczebli w hierarchii zawodowej.

 • 12.04.2019

  Wynagrodzenia - słowniczek pojęć

  Co to znaczy, że Twoja pensja jest ozusowana? Czym różni się system akordowy od prowizyjnego? Jak rozpoznać przejawy dyskryminacji płacowej i jak jej przeciwdziałać? Ważne, żebyś przed podjęciem pracy uzupełnił wiedzę na temat wynagrodzeń.

 • 12.04.2019

  Droga do zawodu kosmetyczki

  Kosmetyczką można zostać, kończąc kursy zawodowe lub studia na kierunku: kosmetologia. Nie wystarczy jednak jeden dyplom czy certyfikat, aby dobrze wykonywać pracę. Niezbędne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach, opanowywanie nowych technik pracy i gromadzenie doświadczeń zawodowych.  

 • 11.04.2019

  Ścieżka kariery w spedycji

  Transport i logistyka to branża, która znajduje się w fazie rozkwitu. Pracodawcy poszukują kierowców, magazynierów i spedytorów, którzy odpowiadają za organizowanie przewozów. Podjęcie pracy w spedycji łączy się z atrakcyjnymi możliwościami rozwoju zawodowego. Osoba, która posiada kwalifikacje i doświadczenie, ma szansę zajmować stanowiska kierownicze.

 • 10.04.2019

  Jak zostać dietetykiem?

  Z pomocy dietetyka korzystają osoby, które chcą zredukować wagę, osiągać lepsze wyniki w sporcie, poprawić swoje samopoczucie czy zminimalizować ryzykow wystąpienia określonych chorób. Aby układać diety i doradzać klientom, trzeba posiadać profesjonalne przygotowanie. Zdobywa się je w trakcie studiów i specjalistycznych kursów. W pracy dietetyka ważne jest nie tylko przygotowanie. Liczą się także predyspozycje i pasja.

 • 09.04.2019

  Jak zostać menedżerem muzycznym?

  Menedżer muzyczny to stanowisko dla miłośników muzyki, którzy mają w sobie coś z biznesmena, negocjatora, psychologa i PR-owca. Aby rozpocząć pracę w zawodzie, trzeba przede wszystkim nawiązać nić porozumienia z muzykiem, którego chce się reprezentować. Nie zawsze konieczne jest doświadczenie – pierwszą pracę można zdobyć dzięki kreatywności oraz charyzmie.  

 • 08.04.2019

  10 prac dla osób kochających publiczność

  Czujesz tremę, ale jednocześnie doświadczasz spełnienia, gdy przemawiasz przed dużą grupą? Jesteś charyzmatyczny, energiczny, a wchodzenie w interakcje z publicznością to dla Ciebie źródło radości i satysfakcji? Możesz wykorzystywać swoje umiejętności i zaspokajać potrzeby, pracując na przykład jako artysta sceniczny, szkoleniowiec lub mówca motywacyjny.   

 • 07.04.2019

  6 pomysłów, jak pobudzić kreatywne myślenie

  Kreatywność to nie tylko pomysłowość, ale również umiejętność wychodzenia poza schematy i tworzenia innowacji. Marketingowiec wykorzystuje ją, wymyślając kampanie reklamowe, a architekt wnętrz – projektując aranżacje, które zaspokoją potrzeby i gust klienta. Aby rozwijać tę umiejętność, warto wymieniać poglądy z innymi twórcami i zostawić w swojej pracy miejsce na spontaniczność.

 • 06.04.2019

  10 książek przydatnych na stanowisku menedżera

  Wiedza psychologiczna, kompetencje społeczne, umiejętność wyznaczania celów i motywowania zarówno siebie, jak i podwładnych – to przykładowe aspekty istotne w pracy menedżera. Możesz rozwijać się zawodowo, korzystając z dorobku intelektualnego autorów, takich jak: Cialdini, Goleman czy Covey.  

 • 05.04.2019

  Szukasz pracy w marketingu? Sprawdź najczęstsze wymagania pracodawców

  Świetnie zna tajniki sprzedaży, chętnie poszerza wiedzę, jest kreatywny i potrafi realizować projekty we współpracy z innymi fachowcami – to sylwetka marketingowca, który ma szansę znaleźć zatrudnienie w wybranej branży. Warto poznawać oczekiwania pracodawców i dbać o rozwój zawodowy.